Yleinen sähköpostiosoite: info@elokapina.me

Kansainväliset kontaktit international@elokapina.me
Media ja lehdistö media@elokapina.me
Koulutukset koulutukset@elokapina.me
Lakituki lakituki@elokapina.me
Tekninen tuki helpdesk@elokapina.me
IT-palveluiden ylläpito yllapito@elokapina.me

Asioissa, jotka vaativat erityistä yksityisyydensuojaa, tavoitat meidät myös tarvittaessa salatulla sähköpostilla:
PGP-salausavain info@elokapina.me osoitteelle / xrfinland@protonmail.com / xrfinland@tuta.io

Huomaathan, että protonmailin ja tutanotan tapauksessa vahva salaus on oletuksena käytössä vain lähetettäessä palveluiden omiin osoitteisiin. Olemme kuitenkin listanneet ne tähän PGP:n lisäksi, koska niitä saattaa olla PGP:tä helpompaa käyttää.


Työryhmät tai "piirit", kuten itseorganisoituvassa terminologiassa niitä kutsumme, muodostavat kansallisen organisaation ytimen. Jokaisella ryhmällä on oma vastuualueensa, josta se huolehtii itsenäisesti.

Itseorganisoituvat järjestelmät itseorganisoituminen@elokapina.me lisätiedot
Kansainvälisyys international@elokapina.me lisätiedot
Kansalaisfoorumi kansalaisfoorumi@elokapina.me lisätiedot
Kapinaviikkojen koordinointi koordinointi@elokapina.me lisätiedot
Koordinointi koordinointi@elokapina.me lisätiedot
Laki lakituki@elokapina.me lisätiedot
Median ja viestintä media@elokapina.me lisätiedot
Metsäosasto metsaosasto@elokapina.me lisätiedot
IT-infrastruktuuri infra@elokapina.me lisätiedot
Toiminta ja logistiikka aktiot@elokapina.me lisätiedot
Visio visio@elokapina.me lisätiedot
Yhteisö ja kasvu yhteiso@elokapina.me lisätiedot
Uusiutuva kulttuuri uusiutuva@elokapina.me lisätiedot

Extinction Rebellion Finland toimii eri puolilla Suomea paikallisryhmissä. Paikallisryhmät ovat matalan kynnyksen tapa osallistua toimintaan. Täältä löydät tarkemmat tiedot Elokapinan tämänhetkisistä paikallisryhmistä.

Espoo espoo@elokapina.me
Helsinki helsinki@elokapina.me
Joensuu joensuu@elokapina.me
Jyväskylä jyvaskyla@elokapina.me
Kuopio kuopio@elokapina.me
Lahti lahti@elokapina.me
Oulu oulu@elokapina.me
Rovaniemi rovaniemi@elokapina.me
Tampere tampere@elokapina.me
Turku turku@elokapina.me

Elokapina pyrkii olemaan liikkeiden liike. Jos haluat ottaa osaa ammatillisen, uskonnollisen tai muun yhteisöryhmän kontekstissa, niin yhteisöryhmät ovat oikeat paikat toimia.

XR Nuoret nuoret@elokapina.me
XR Kristityt kristityt@elokapina.me
XR Lääkärit laakarit@elokapina.me
XR Yliopisto xrstudents@elokapina.me
Eläinkapina finland@animalrebellion.org
Queerkapina queerkapina@elokapina.me

Media ja lehdistö

Viimeisimmät tiedot aktioista ja niiden mediakontakteista löydät Media-sivulta.
Voit ottaa yhteyttä meihin myös sosiaalisessa mediassa: